رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا؛  سه نماینده ایران در دیدار پایانی، یک کشتی گیر در دیدار رده بندي

رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا از صبح امروز (چهارشنبه) و با برگزاری پنج وزن نخست در شهر دهلی نو پایتخت کشور هندوستان در حال برگزاری است.


به گزارش ko6ti.ir ،  در وزن 66 كيلوگرم علي ارسلان در دور نخست با نتیجه 2 بر صفر جينچول پانگ از كره شمالي را شکست داد. وی در دور بعد با نتیجه 5 بر 3 راویندر از هند را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. ارسلان در این مرحله به مصاف سانگ هون اوه از کره جنوبی رفت و در حالی که با نتیجه 5 بر یک از حریف خود پیش بود، با نتیجه 9 بر 5 مغلوب این کشتی گیر شد و راهی دیدار رده بندی شد. کشتی گیر کره ای در دور قبل المورات تاسمرداف از ازبکستان را شکست داده بود. حریف ارسلان در دیدار رده بندی تاسمرادف دارنده مدال برنز المپیک و جهان است. در این وزن آلمات کبیسبایف از قزاقستان سانگ از کره در دیدار فینال حضور دارند.

در وزن 75 كيلوگرم پژمان پشتام در دور اول ربيع خليل از فلسطين را با نتیجه 8 بر صفر شکست داد. وی در دور بعد مقابل بين يانگ از چين با نتیجه 2 بر 2 باخت و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل حریف قزاقستانی پشتام از دور مسابقات کنار رفت. پارک از کره جنوبی و یرژیپوف از قزاقستان در این وزن به دیدار فینال راه یافتند.

در وزن 80 كيلوگرم رامين طاهري پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر سامات شيرداكوف از قرقيزستان را شکست داد. وی در دور بعد و در مرحله نيمه نهايي مقابل دانيل گاجيف دارنده مدال برنز المپيك از قزاقستان با نتیجه 3 بر یک پیروز و فینالیست شد. طاهری در دیدار فینال به مصاف برنده کشتی گیران چین و کره جنوبی می رود.

در وزن 98 كيلوگرم سيد مصطفي صالحي زاده در دور اول با نتیجه 7 بر یک یرولان ايسكاكوف قهرمان آسيا و نفر سوم بازي هاي آسيايي از قزاقستان را شکست داد. وی در دور بعد مقابل هارديپ نايب قهرمان آسيا از هند با نتیجه 5 بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. صالحی زاده در این مرحله ژیائو دی از چین را شکست داد و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال به مصاف سئون گیون کیم از کره جنوبی می رود.

در وزن 130 كيلوگرم بهنام مهدي زاده در دور اول با نتیجه 3 بر یک مينسئوك كيم از كره جنوبي را شکست داد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه 9 بر صفر آراتا سونودا از ژاپن را شکست داد و راهی دیدار فینال شد. مهدی زاده در دیدار پایانی با دامیر کاظم بایف از قزاقستان کشتی می گیرد.

:این مطلب را به اشتراک بگذارید
کاربر گرامی، لطفا جهت ارسال دیدگاه خود به حساب کاربری خود وارد شوید و یا یک حساب کاربری ایجاد نمایید.