پایان کار نمایندگان جوان کشورمان با کسب 3 مدال طلا، 3 نقره و 4 برنز در جام واختانگادزه- گرجستان

تیم ملی کشتی فرنگی با کسب 3 مدال طلا، 3 مدال نقره و 4 برنز به کار خود در رقابت های جام واختانگادزه گرجستان پایان داد.


به گزارش ko6ti.ir ، رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جوانان جام واختانگادزه روزهای 23 و 24 اردیبهشت ماه در شهر باتومی کشور گرجستان برگزار شد.

تیم ملی کشتی فرنگی ایران با 14 کشتی گیر در این رقابت ها حضور یافته بود که فرنگی کاران جوان در پایان به 3 مدال طلا، 3 مدال نقره و 4 مدال برنز دست یافتند.

نتایج کشتی گیران کشورمان در روز دوم این رقابت ها به شرح زیر است:

در وزن 55 کیلوگرم محمد جواد رضایی پس از استراحت در دور اول در دور دوم حریف ارمنستانی را شکست داد اما در دور سوم مغلوب کشتی گیر روسیه شد. وی با توجه به حضور حریف روس در دیدار فینال، در دیدار شانس مجدد کشتی گیر آذربایجانی را شکست داد و در دیدار رده بندی نیز از سد حریف آلمانی گذشت و صاحب مدال برنز شد.

میثم دلخانی دیگر نماینده کشورمان در وزن 55 کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست در دورهای بعد کشتی گیرانی از کشورهای کرواسی، گرجستان و روسیه را شکست داد و به دیدار فینال رفت اما در در این دیدار مقابل دیگر کشتی گیر روس در یک کشتی نزدیک شکست خورد و به مدال نقره رسید.

در وزن 66 کیلوگرم امین کاویانی نژاد در دور اول استراحت کرد و در دورهای بعد کشتی گیرانی از کشورهای اوکراین، روس و گرجستان را برد و به دیدار فینال رسید وی در دیدار فینال نیز با شکست حریف گرجستانی صاحب مدال طلا شد. در همین وزن حسین اسدی بعد از استراحت در دور دوم مقابل حریف روس شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 84 کیلوگرم آرمان علیزاده عبدولی کشتی گیران کشورهای روسیه و اوکراین را شکست داد اما در دور سوم مغلوب حریف روس خود شد و به دیدار رده بندی راه یافت. علیزاده در دیدار رده بندی با شکست کشتی گیر گرجستانی به مدال برنز دست یافت. در همین وزن مهدی بالی  با شکست کشتی گیرانی از کشورهای گرجستان، روسیه و آلمان راهی دیدار فینال شد اما در این دیدار مقابل حریف روس شکست خورد و به مدال نقره رسید.

در وزن 120 کیلوگرم امین میرزازاده در دور نخست از سد امیرمحمد حاجی پور دیگر نماینده کشورمان گذشت و در دور بعد نیز مقابل حریف روس به پیروزی رسید و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار فینال نیز دیگر نماینده روس را شکست داد و صاحب مدال طلا شد. حاجی پور نیز در دیدار رده بندی با شکست حریف روس به مدال برنز رسید.

نتایج فرنگی کاران جوان در مسابقات روز نخست نیز به شرح زیر است:

در وزن 50 كيلوگرم پويا دادمرز با توجه به حضور حريف رژيم اشغالگر قدس، كشتي نگرفت.

در وزن 60 كيلوگرم كرامت عبدولي در دور اول يوسف حسينوند ديگر نماينده كشورمان را شكست داد وي در دور بعد نيز حريف آلماني را شكست داد و در مرحله نيمه نهايي از سد كشتي گير آذربايجاني گذشت. ديگر نماينده كشورمان در اين وزن حامد تاب بود كه وي نيز با شكست كشتي گيران گرجستان، روسيه و گرجستان به ديدار فينال راه يافت. اما در پايان ديدار فينال كرامت عبدولي با شكست وي صاحب مدال طلا شد و حامد تاب نيز به مدال نقره رسيد. حسيوند نيز در گروه بازنده ها كشتي گير آلماني را شكست داد و راهي ديدار رده بندي شد اما در اين مسابقه با شكست مقابل حريف آذربايجاني پنجم شد.

در وزن 74 كيلوگرم محمد شربي نيازي در سه ديدار كشتي گيراني از كشورهاي آذربايجان، گرجستان و روسيه را شكست داد اما در مرحله نيمه نهايي مقابل ديگر كشتي گير روس مغلوب شد و به ديدار رده بندي راه يافت. وي در اين ديدار با شكست نماينده كشور ارمنستان به مدال برنز رسيد.

در وزن 96 كيلوگرم اميرمحمد نوروزي مقابل كشتي گير آذربايجاني مغلوب شد و با توجه به شكست اين كشتي گير مقابل حريف روس خود، نوروزي از دور رقابت ها كنار رفت.
 

:این مطلب را به اشتراک بگذارید
کاربر گرامی، لطفا جهت ارسال دیدگاه خود به حساب کاربری خود وارد شوید و یا یک حساب کاربری ایجاد نمایید.