رقابت های کشتی فرنگی همبستگی کشورهای اسلامی؛ گرایی و قادریان یک گام تا مدال طلا

به گزارش ko6ti.ir؛ در پایان مرحله مقدماتی روز نخست رقابت های کشتی فرنگی چهارمین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی که از صبح امروز (چهارشنبه) در شهر باکو آذربایجان در حال برگزاری است قادریان و گرایی فینالیست شدند و دونماینده دیگر کشورمان از دور مسابقات کنار رفتند.


 در وزن 71 کیلوگرم محمدعلی گرایی در دور اول با نتیجه 3 بر یک ایکر سونمز از ترکیه را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل رسول چونایف دارنده مدال برنز المپیک و طلای جهان از آذربایجان در یک کشتی نفسگیر در حالی که 5 بر صفر عقب بود، با نتیجه 6 بر 5 پیروز و راهی دیدار فینال شد. حریف گرایی در دیدار پایانی روسلان تساریف قهرمان آسیا از قرقیزستان است.

در وزن 80 کیلوگرم یوسف قادریان در کشتی نخست برهان آکبوداک دارنده مدال نقره جوانان جهان و مدال نقره زیر 23 سال اروپا  از ترکیه را با نتیجه 3 بر یک شکست داد.وی در مرحله بعد و در مرحله نیمه نهایی با امان علی آتایف از ترکمنستان با نتیجه 10 بر 4 به پیروزی رسید و به دیدار پایانی راه یافت. حریف قادریان در دیدار فینال رفیق حسین اف دارنده مدال نقره بازی های اروپایی از آذربایجان است.

در وزن 59 کیلوگرم محمد نوربخش پس از استراحت در دور نخست در دور دوم به مقابل مراد ممدوف قهرمان جوانان جهان و زیر 23 سال اروپا از آذربایجان با نتیجه 10 بر 4 شکست خورد. نوربخش با توجه به باخت حریف آذربایجان مقابل کشتی گیر قرقیزستان از دور رقابت ها حذف شد.فینال این وزن را اسلام جان بهرام اف از ازبکستان با کانای بیک ژولچوبیکوف از قرقیزستان برگزار می کنند.

در وزن 98 کیلوگرم مهدی علیاری در دور نخست مقابل سلیمان دمیرچی از ترکیه با نتیجه 2 بر یک شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل حریف قرقیزستانی وی از دور مسابقات کنار رفت. در این وزن اورخان نورایف از آذربایجان و اوزور ژوژوپکوف از قرقیزستان فینالیست شدند.

مسابقات چهار وزن دوم و پایانی فردا(پنج شنبه) برگزار می شود.

:این مطلب را به اشتراک بگذارید
کاربر گرامی، لطفا جهت ارسال دیدگاه خود به حساب کاربری خود وارد شوید و یا یک حساب کاربری ایجاد نمایید.