رقابت های کشتی فرنگی همبستگی کشورهای اسلامی؛ گرايی و قادريان صاحب مدال طلا شدند

محمدعلي گرايي و يوسف قادريان به مدال طلاي رقابت هاي كشتي فرنگي بازي هاي همبستگي كشورهاي اسلامي دست يافتند.


به گزارش ko6ti.ir ، مسابقات چهار وزن نخست رقابت های کشتی فرنگی چهارمین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی امروز (چهارشنبه) در شهر باکو آذربایجان برگزار شد و در پايان  محمدعلي گرايي و يوسف قادریان فرنگي كاران اوزان 71 و 80 كيلوگرم كشورمان صاحب مدال طلا شدند.

در وزن 71 کیلوگرم محمدعلی گرایی در دور اول با نتیجه 3 بر یک ایکر سونمز از ترکیه را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل رسول چونایف دارنده مدال برنز المپیک و طلای جهان از آذربایجان در یک کشتی نفسگیر در حالی که 5 بر صفر عقب بود، با نتیجه 6 بر 5 پیروز و راهی دیدار فینال شد. گرایی در دیدار پایانی و در حالي كه از ناحيه پا دچار آسيب ديدگي جدي شده بود، با نتيجه 4 بر 3 روسلان تساریف قهرمان آسیا از قرقیزستان را شكست داد و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 80 کیلوگرم یوسف قادریان در کشتی نخست برهان آکبوداک دارنده مدال نقره جوانان جهان و مدال نقره زیر 23 سال اروپا  از ترکیه را با نتیجه 3 بر یک شکست داد.وی در مرحله بعد و در مرحله نیمه نهایی با امان علی آتایف از ترکمنستان با نتیجه 10 بر 4 به پیروزی رسید و به دیدار پایانی راه یافت. قادریان در دیدار فینال رفیق حسین اف دارنده مدال نقره بازی های اروپایی از آذربایجان را با نتيجه يك بر يك مغلوب كرد و به مدال طلا رسيد.

در وزن 59 کیلوگرم محمد نوربخش پس از استراحت در دور نخست در دور دوم به مقابل مراد ممدوف قهرمان جوانان جهان و زیر 23 سال اروپا از آذربایجان با نتیجه 10 بر 4 شکست خورد. نوربخش با توجه به باخت حریف آذربایجان مقابل کشتی گیر قرقیزستان از دور رقابت ها حذف شد.

در وزن 98 کیلوگرم مهدی علیاری در دور نخست مقابل سلیمان دمیرچی از ترکیه با نتیجه 2 بر یک شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل حریف قرقیزستانی وی از دور مسابقات کنار رفت.

مسابقات چهار وزن دوم و پایانی فردا (پنج شنبه) برگزار می شود و نمايندگان كشورمان به مصاف حريفان خود مي روند.

:این مطلب را به اشتراک بگذارید
کاربر گرامی، لطفا جهت ارسال دیدگاه خود به حساب کاربری خود وارد شوید و یا یک حساب کاربری ایجاد نمایید.