مسابقات بین المللی کشتی جام یادگار امام در قم برگزار می شود

رئیس هیات کشتی استان قم از برگزاری مسابقات بین المللی کشتی جام یادگار امام راحل در قم خبرداد و گفت: این مسابقات در رشته فرنگی با حضور تیم هایی از 12 کشور جهان از جمله ترکیه و آذربایجان در روزهای هفتم تا نهم تیرماه امسال در سالن 2 هزار نفری شهید حیدریان قم برگزار می شود.


به گزارش ko6ti.ir ، محسن وزیری عصر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا خاطرنشان کرد: این مسابقات در رده سنی نوجوانان ترتیب می یابد و علاوه بر تیم ملی کشتی ایران، یک تیم از استان قم در این رقابت ها حضور دارد.
وی ادامه داد: این رقابت ها یکی از معتبرترین تورنمنت های بین المللی در جهان است که می تواند نقش بسیار مهم و تعیین کننده ای در رشد کشتی قم داشته باشد.
وزیری یاد آورشد: تاکنون برگزاری این مسابقات در رشته کشتی فرنگی قطعی شده و به احتمال زیاد تیم هایی در رشته کشتی آزاد نیز در این تورنمنت با هم رقابت کنند.
وی با اشاره به این که شهر مقدس قم به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام میزبان خوبی برای این رقابت ها خواهد بود، گفت: ما برنامه های فرهنگی خوبی برای تیم های میهمان در این رقابت ها داریم و برای برگزاری باشکوه این مسابقات نیز آمادگی وجود دارد.
مسابقات بین المللی کشتی جام یادگار امام راحل از سال 1380 هر سال در قم برگزار می شد ولی از سال 1390 به دلیل مشکلات مالی دیگر در این شهر برگزار نشد.
میزبانی مسابقات بین‌المللی کشتی فرنگی جام یادگار امام در رده سنی نوجوانان امسال بعد از پنج سال، دوباره به شهر قم بازگشت.

:این مطلب را به اشتراک بگذارید
کاربر گرامی، لطفا جهت ارسال دیدگاه خود به حساب کاربری خود وارد شوید و یا یک حساب کاربری ایجاد نمایید.