امیر علی‌اکبری: از کودکی جنگجو بودم، MMA در ایران مٌد شده و کلاس دارد

نایب قهرمان MMA جهان معتقد است این رشته در ایران مٌد شده و خیلی‌ها را دچار سوء تفاهم کرده است.


به گزارش ko6ti.ir ، هر وقت در ایران نام رشته MMA بیاید ناخوداگاه همه یاد "امیر علی‌اکبری" می‌افتند. نایب قهرمان MMA دنیا برخلاف آنچه در رینگ نشان می‌دهد، پسر بسیار گرم و شوخ طبعی است. گفت‌وگوی جالب میزان با علی‌اکبری را در ادامه می‌خوانید.

*چرا از همان بچگی سراغ رشته‌های رزمی مثل MMA نرفتی؟


خب خانواده‌ها خیلی سخت قبول می‌کردند که فرزندانشان به رشته‌های رزمی بروند. من از بچگی شیطان و جنگجو بودم و دوست داشتم در یک رشته مبارزه‌ای کار کنم.

*پس بخاطر همین است که الان یک فایتر حرفه‌ای هستی؟

این خصلت بزن بهادر بودن در وجود ما بچه‌های پایین شهر وجود دارد و خدا را شاهد می‌گیریم وقتی استارت جدی را برای MMA زدم، انگار دنیا را به من داده بودند.

*مسائل مالی چقدر در ورزش اهمیت دارد؟

پول برای هر ورزشکاری مهم است. به هر حال اکثر ورزشکاران شغلی ندارند و تنها منبع درآمدشان همین ورزش است. البته پول برای من همه چیز نیست.

*رابطه‌ات با سایر رشته‌ها چطور است؟

از موقعی که یادم میاد عشق کشتی بودم و بعد از آن هم که سراغ MMA آمدم.

*یعنی هیچ علاقه‌ای به فوتبال نداری؟

شاید در ۷ سال اخیر کلا یه فوتبال دیده باشم؛ زمان فوتبال خیلی زیاد است و نمی‌توانم ۹۰ دقیقه وقت بزارم تا ببینم نتیجه یک بازی چه می‌شود! (با خنده)

*چرا میزان درآمد فوتبالیست‌ها از سایر رشته‌ها بیشتر است؟

باید ببینی هر ورزشی چقدر طرفدار دارد و بعد در خصوص دستمزد آنها اظهار نظر کنی. این یک واقعیت است که فوتبال پرطرفدارترین ورزش دنیاست، اما نباید شرایط طوری باشد که سایر رشته‌ها دیده نشوند. به طور مثال بودجه یک سال برخی فدراسیون‌ها به اندازه قرارداد یک بازیکن فوتبال است.

*برگردیم به MMA؛ جدیدا ورزشکاران سایر رشته‌ها علاقه زیادی به رشته تو پیدا کرده اند.

فکر کنم MMA خیلی کلاس دارد که همه دوست دارن فایتر شوند. به نظرم این رشته در ایران مٌد شده و خیلی‌ها دوست دارند از این طریق مشهور و هم پولدار شوند.

*به نظرت این درست است که هرکسی با چند هفته تمرین خودش را یک فایتر بداند؟

ببینید، در اکثر مبارزاتی که من انجام دادم لطف خدا شامل حالم شد و بازی‌ها خیلی زود به اتمام رسید. شاید همین زد و خورد کم برخی‌ها را درباره این رشته دچار سوء تفاهم کرد. البته اکثر بچه‌ها برای مسائل مالی MMA را انتخاب می‌کنند که باید به آنها بگویم شاید سقف پول ۱۰ مبارزه اول آنها به چهار هزاردلار هم نرسد.

*پس مخالف حضور ورزشکاران سایر رشته‌ها در MMA هستی؟

اتفاقا از حضور آنها و گسترش این رشته استقبال می‌کنم، اما باید با برنامه و تمرین MMA را انتخاب کنند. اینطور نیست که این بچه‌ها فکر کنند امروز تمرین می‌کنند و فردا همه را کتک می‌زنند!

*قبول دارید رشته شما خیلی خشن است؟

هرکسی رشته‌های رزمی را انتخاب می‌کند باید فکر سختی‌هایش باشد. نمی‌شود شما به دریا بروی و خیس نشوی. به هر حال تمام رشته‌های رزمی کمی خشونت دارند و به همین خاطر است رشته ما را به مبارزه گلادیاتورها تشبیه می‌کنند.

*چه مربیانی در ورزش حرفه‌ای تو نقش تاثیرگزاری داشتند؟

کشتی را زیر نظر علی اصغر رضایی و غلام عباسی شروع کردم. ناصر نوربخش و بهروز حضرتی هم در ادامه راه خیلی به من کمک کردند. در MMA هم که مارک سویچ و علیرضا استکی.

اولین واژه‌ای که با شنیدن این کلمات به ذهنت میرسد چیست؟

کشتی: خاطرات خوب و بد

MMA: عشق و زندگی

فوتبال: بازی سرگرم کننده

حاشیه: جدیدا خیلی مٌد شده

علیرضا استکی: مربی و برادر
:این مطلب را به اشتراک بگذارید
کاربر گرامی، لطفا جهت ارسال دیدگاه خود به حساب کاربری خود وارد شوید و یا یک حساب کاربری ایجاد نمایید.