رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام یادگار امام (ره) در چابهار برگزار می شود

۱۲ کشور خارجی برای حضور در رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام یادگار امام (ره) در چابهار بعنوان معتبرترین تورنمنت بین المللی اتحادیه جهانی حضور می یابند.


به گزارش ko6ti.ir  و به نقل از فدراسیون کشتی، سومین دوره رقابت های بین المللی کشتی آزاد نوجوانان، جام یادگار امام (ره) روز ۷ تیرماه در به میزبانی منطقه آزاد چابهار برگزار می شود.

کشورهای مغولستان، آذربایجان، ایتالیا، قرقیزستان، اوکراین، ارمنستان، گرجستان، مجارستان، تاجیکستان، روسیه، سوریه و لبنان در کنار پنج تیم از کشورمان (سه تیم الف، ب و ج ایران، تیم منطقه آزاد چابهار و تیم روستایی عشایری) به صورت تیم به تیم با هم در چهار گروه به رقابت می پردازند

با توجه به حضور بیش از ده کشور خارجی که بیشتر از کشورهای صاحب نام دنیا هستند این مسابقات معتبرترین تورنمنت کشتی اتحادیه جهانی در رده ی سنی نوجوانان محسوب می شود.آشوت کومار داور المپیکی هندوستان نماینده اتحادیه جهانی کشتی در این مسابقات است.

منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار، یکی از مناطق آزاد هفت گانه کشور است که در راستای اهداف اقتصادی کشور، بیش از دو دهه  است که درمجاورت شهرستان چابهار و در حاشیه دریای عمان تاسیس شده است . با توجه به تعریف مناطق آزاد و علل ایجابی آن، سازمان منطقه آزاد چابهار تمام تلاش و همت خود را به کار گرفته تا نقش شایسته ای در حد توان و امکان برای توسعه و رشد اقتصاد ملی و منطقه ای ایفا کند. در آستانه اقتصاد و تجارت هزاره سوم، اکنون منطقه آزاد چابهار زیرساخت های لازم برای تبدیل شدن به یک منطقه آزاد پویا را درحد قابل قبولی  فراهم کرده است. این منطقه نه تنها در اقتصاد ملی نقش موثر داشته بلکه در استان سیستان و بلوچستان نقطه اتکاء مهم و اساسی مردم و روزنه اصلی امید به زندگی اقتصادی و اجتماعی و سیاسی شده است.
 

:این مطلب را به اشتراک بگذارید
کاربر گرامی، لطفا جهت ارسال دیدگاه خود به حساب کاربری خود وارد شوید و یا یک حساب کاربری ایجاد نمایید.