گفتگوی اختصاصی سایت با بهمن تیموری؛ کسی که فکر بهتری داشته باشد موفق می‌شود

به گزارش سایت ko6ti.it؛ روز پنجشنبه 15تیر ماه سوت آغاز مسابقات انتخابی تیم های ملی کشتی آزاد، فرنگی و پهلوانی در سالن 12هزار نفری آزادی به صدا در می آید. در ین مسابقات که مسافران رقابت های جهانی پاریس از دل آن مشخص می شوند، 5کشتی گیر کرمانشاهی حضور دارند که همگی از مدعیان اصلی هر وزن به شمار می آیند.

 


یکی از این ورزشکاران بهمن تیموری است که جز مدعیان اصلی دوبنده تیم ملی در وزن 74کیلوگرم است. تیموری که در جام تختی و در جام جهانی خوش درخشید، با نظر کادر فنی به رقاب های قهرمانی آسیا اعزام شد که مدال برنز آن مسابقات را کسب کرد تا نشان دهد عزم اش را برای اول شدن در انتخابی جزم کرده. به همین دلیل و به دلیل نزدیک بودن رقابت های انتخابی، گفت و گوی کوتاهی با تیموری انجام دادیم که در ادامه می خوانید.

از لحاظ آمادگی بدنی و شرایط روحی روانی در چه وضعیتی قرار دارید؟

از لحاظ آمادگی بدنی در شرایط مناسبی قرار دارم و از لحاظ روحی و روانی هم به لطف خدا شرایطم مساعد است. من نزدیک به 2 ماه است که در کرمانشاه نیستم و برای پیگیری تمرینات به تهران آمده ام. من زحمت خودم را کشیده ام و تلاشم را انجام داده ام. همه چیز به روز انتخابی بستگی دارد و به امید خدا تلاشم را انجام می دهم.

سطح حریفان خود را چطور ارزیابی می کنید؟ با توجه به اینکه یکی از مدعیان اصلی این وزن هستید چه کسی را رقیب اصلی خود می دانید؟

همه حریفان خوب هستند. همه حریفان در یک سطح هستند و نمی توان گفت که فلان فرد رقیب اصلی است یا نه. اما کسی که در روز مسابقه برنامه بهتر و فکر بهتری داشته باشد موفق می شود.

سطح کیفی رقابت های انتخابی را چطور می دانید؟

در انتخابی تیم ملی همه عنوان داران جهان و المپیک شرکت می کنند. به غیر از وزن 74کیلوگرم، در همه اوزان عنوان داران زیادی حضور دارند. مثلا در وزن 86کیلوگرم یک عنوان دار المپیک و یک دارنده مدال جهان حضور دارند و هرکدام بخواهند دوبنده تیم ملی را به تن کنند، باید از این فیلتر عبور کنند.

به نظر شما تیم ملی ایران با مربی گری محمد طلایی و با توجه به نفرات موجود، پتانسیل قهرمانی در جهان و یا روی سکو رفتن را دارد؟

امسال یکی از آن سالهایی است که ایران می تواند قهرمان جهان شود. هرچند که مسابقات انفرادی است اما اگر نگاهی به رقابت های انتخابی در کشورهای رقیب بیندازیم، نفراتی اول شده اند که بارها به کشتی گیران ایرانی باخته اند انشالله که تیم ایران در مسابقات جهانی، چه بنده حضور داشته باشم چه در تیم نباشم، موفق شود و بهترین ها برای تیم ایران رقم بخورد.

نظر شما درباره کشتی گیران کرمانشاهی حاضر در انتخابی چیست؟

در وزن 61کیلوگرم بهزاد بهروزی راد آسیب دیده است و کشتی نمی گیرد.
در وزن 70کیلوگرم حامد رشیدی یکی از مدعیان اصلی دوبنده تیم ملی است و توانایی غلبه بر مدعیان این وزن و مصطفی حسین خانی را دارد.
در وزن 74کیلوگرم هم رضا افضلی حضور دارد که یکی از مفاخر کشتی کرمانشاه به شمار می رود و یکی از بهترین کشتی گیران این دوره از مسابقات است.
در وزن 125کیلوگرم هم یداله محبی کشتی گیر جوانی است که به تازگی قهرمان آسیا شده و یکی از اصلی ترین مدعیان کمیل قاسمی محسوب می شود.

در پایان مطلبی هست عنوان نکرده باشید؟

ممنونم از شما. به امید موفقیت تیم ایران.

:این مطلب را به اشتراک بگذارید
کاربر گرامی، لطفا جهت ارسال دیدگاه خود به حساب کاربری خود وارد شوید و یا یک حساب کاربری ایجاد نمایید.