قهرمانی جردن باروز در مادرید، چهار مدال به ایران رسید

نمایندگان باشگاه رعد پدافند هوایی در رقابت های بین المللی کشتی آزاد جایزه بزرگ اسپانیا به دو مدال نقره و دو برنز دست یافتند.


ko6ti.ir -  رقابت‌های بین المللی کشتی آزاد جایزه بزرگ اسپانیا در حالی شب گذشته در شهر مادرید به پایان رسید که نمایندگان کشورمان در قالب تیم کشتی آزاد رعد پدافند هوایی در این رقابت ها حضور داشتند.

 

بر این اساس در پایان این تورنمنت، وحید آهنگری و امین طاهری در اوزان ۶۵ و ۱۲۵ کیلوگرم صاحب مدال نقره شدند و سید علی موسوی و حسین شهبازی در اوزان ۷۴ و ۹۶ کیلوگرم به مدال برنز رسیدند.

نتایج کشتی‌گیران کشورمان در این رقابت ها به شرح زیر است:

در وزن ۶۱ کیلوگرم محمد نامجومطلق در دور نخست مقابل شعبان اف از بلاروس با نتیجه ۸ بر ۳ شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد، وی نیز از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۶۵ کیلوگرم وحید آهنگری پس از استراحت در دور اول در دور دوم اسمیت از آفریقای جنوبی را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست داد وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد لوکاس از مجارستان گذشت اما در دیدار فینال مقابل زاین رترفورد از آمریکا با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست خورد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۷۰ کیلوگرم غلامرضا عبداله پور پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر ۵ مغلوب عظمت نوریکایف از بلاروس شد و با توجه به شکست این حریف در دور بعد، عبداله پور از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۷۴ کیلوگرم سید علی موسوی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم دیانا از ایتالیا را با نتیجه ۱۲ بر ۲ مغلوب کرد وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی مقابل جردن باروز از آمریکا با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. موسوی در این دیدار با نتیجه ۸ بر ۶ فری اف از اسپانیا را شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۸۶ کیلوگرم کامران قاسم پور پس از استراحت در دور اول در دور بعد با نتیجه ۴ بر ۲ و ضربه فنی مقابل ایلالدیف ایتایف از سوئد شکست خورد و با توجه به شکست حریفش در دور بعد وی از دور مسابقات کنار رفت.

در وزن ۹۶ کیلوگرم حسین شهبازی در دور اول با نتیجه ۱۱ بر ۵ والنزوئلا از اسپانیا را شکست داد وی در دور بعد با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد نوبلت از فرانسه گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد اما در این دیدار مقابل کایل اسنایدر از آمریکا با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت. شهبازی در این دیدار با نتیجه ۱۱ بر صفر انگستروم از سوئد را مغلوب کرد و به مدال برنز رسید.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم امین طاهری در دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر کوبا از اسپانیا را شکست داد وی در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه ۶ بر ۳ جارویس از کانادا را پشت سر گذاشت و راهی دیدار فینال شد. طاهری در دیدار فینال مقابل نیک گویازدوفسکی از آمریکا با نتیجه ۵ بر ۲ شکست خورد و به مدال نقره رسید.

 

ضمن اینکه آزادکاران آمریکا توانستند در ۷ وزن این مسابقات صاحب مدال طلا شوند.

بر این اساس رده بندی انفرادی این رقابت ها به شرح زیر است:

۵۷ کیلوگرم: ۱- توماس گیلمان (آمریکا) ۲- زوهیر ال قراجه (فرانسه) ۳- لوان مترولی (اسپانیا) و آسو پالانی (کانادا)
۶۱ کیلوگرم: ۱- لوگان استیبر (آمریکا) ۲- جیان پاپلو گونزالز (اسپانیا) ۳- لوری سیماکین (فرانسه) و بک ژاکسیلیکوف (قزاقستان) ... ۱۰- محمد نامجو مطلق
۶۵ کیلوگرم: ۱- زاین رترفورد (آمریکا) ۲- وحید آهنگری (ایران) ۳- ماکسیم فیجو (فرانسه) و نوربرت لوکاس (مجارستان)
۷۰ کیلوگرم: ۱- جیمز گرین (آمریکا) ۲- زامبر گولیاس (مجارستان) ۳- جاناتان آلوارز (اسپانیا) و عظمت نوریکایف (بلاروس) ... ۹- غلامرضا عبداله پور
۷۴ کیلوگرم: ۱- جردن باروز (آمریکا) ۲- جیون بالفور (کانادا) ۳- کارملو لومیا (ایتالیا) و سید علی موسوی (ایران)
۸۶ کیلوگرم: ۱- زلیم خان خادجیف (فرانسه) ۲- دانیل راما (اسپانیا) ۳- تورنیکه آلداشویلی (گرجستان) و ایلالدیف ایتایف (سوئد) ... ۱۰- کامران قاسم پور (ایران)
۹۶ کیلوگرم: ۱- کایل اسنایدر (آمریکا) ۲- مارتین ارساموس (آفریقای جنوبی) ۳- حسین شهبازی (ایران) و راگنار کاسیک (استونی)
۱۲۵ کیلوگرم: ۱- نیک گویازدوفسکی (آمریکا) ۲- امین طاهری (ایران) ۳- خوزه کوبا (اسپانیا) و سیان مولی (کانادا)

:این مطلب را به اشتراک بگذارید
کاربر گرامی، لطفا جهت ارسال دیدگاه خود به حساب کاربری خود وارد شوید و یا یک حساب کاربری ایجاد نمایید.