آزادکاران نوجوان ایران قهرمان آسیا شدند

تیم کشتی آزاد نوجوانان ایران با کسب ۴ مدال طلا، ۲ نقره و ۲ برنز عنوان قهرمانی رقابت‌های آسیایی در بانکوک تایلند را از آن خود کرد.


ko6ti.ir - مسابقات کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی آسیا در سال ۲۰۱۷ روزهای ۳۱ تیر و اول مردادماه در شهر بانکوک تایلند برگزار شد و در پایان، تیم ایران توسط سیدعرفان جعفریان، مهدی عشقی، عباس فروتن و سیدمهدی هاشمی در اوزان ۴۶، ۵۴، ۸۵ و ۱۰۰ کیلوگرم صاحب مدال طلا، مرتضی پورمرتضوی و میثم زارع در اوزان ۵۸ و ۷۶ کیلوگرم صاحب مدال نقره و مهدی ویسی و سیدمبین حسینی در اوزان ۴۲ و ۶۹ کیلوگرم صاحب مدال برنز شد و با ۷۹ امتیاز به عنوان قهرمانی رسید.

نتایج کشتی‌گیران کشورمان در روز دوم این رقابت‌ها به شرح زیر است:

در وزن ۴۶ کیلوگرم سیدعرفان جعفریان پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۶ بر ۲ مقابل کشتی‌گیری از کشور ازبکستان به پیروزی رسید. وی در دور بعد نیز با نتیجه ۵ بر ۳ از سد حریف هندی گذشت و به دیدار پایانی رسید. جعفریان در این دیدار در مصاف با کشتی‌گیر قزاقستانی با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید و قهرمان شد. (۱- ایران ۲- قزاقستان ۳- هند و ژاپن)

در وزن ۵۴ کیلوگرم مهدی عشقی در دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد حریف مغولی خود گذشت. عشقی در دور بعد نیز با همین نتیجه از سد کشتی‌گیر کره جنوبی گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. این کشتی‌گیر در این مرحله نیز با نتیجه ۸ بر ۵ برابر نماینده کشور قرقیزستان به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. عشقی در دیدار نهایی مقابل کشتی‌گیر هندی با نتیجه ۴ بر ۲ به برتری رسید و صاحب مدال طلا شد. (۱- ایران ۲- هند ۳- ژاپن و قزاقستان)

koshti-nojavanan 11 e57d7

در وزن ۶۳ کیلوگرم، امیرحسین مقصودی در دور اول با نتیجه ۴ بر ۲ نماینده قزاقستان را شکست داد اما در دیدار دوم مقابل حریفی از کشور ژاپن ۷ بر ۵ مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر ژاپنی در دور بعد، مقصودی از دور رقابت‌ها کنار رفت و هفتم شد. (۱- ازبکستان ۲- مغولستان ۳- هند و ژاپن)

در وزن ۶۹ کیلوگرم سیدمبین حسینی در مبارزه نخست مقابل کشتی‌گیری از کشور کره جنوبی با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید. وی در دور بعد مقابل کشتی‌گیر پاکستانی با نتیجه ۶ بر ۷ مغلوب شد اما با توجه به حضور حریف پاکستانی در دیدار فینال، مبین حسینی در گروه شانس مجدد با نتیجه ۱۱ بر ۲ کشتی‌گیر ازبکستانی را مغلوب کرد و به دیدار رده بندی راه یافت. حسینی در این دیدار با نتیجه ۶ بر ۶ حریف مغولی خود را شکست داد و صاحب مدال برنز شد. (۱- قزاقستان ۲- پاکستان ۳- هند و ایران)

در وزن ۷۶ کیلوگرم میثم زارع پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۳ بر صفر از سد کشتی‌گیر ازبکستانی گذشت. این نماینده ایران در دور سوم نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر حریف قرقیزستانی خود را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. زارع در این دیدار مقابل نماینده کشور هند با نتیجه ۷ بر ۶ مغلوب شد و به مدال نقره رسید. (۱- هند ۲- ایران ۳- ژاپن و قرقیزستان)

koshti-nojavanan 16 8cbaf

در وزن ۸۵ کیلوگرم عباس فروتن پس از استراحت در دور اول، در دور دوم مقابل کشتی‌گیر قزاقستانی با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید. وی در دور بعد نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر حریف چینی را مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. فروتن در دیدار پایانی مقابل کشتی‌گیر ازبکستانی با نتیجه ۱۰ بر ۸ به پیروزی رسید و قهرمان شد.

در وزن ۱۰۰ کیلوگرم سیدمهدی هاشمی در دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر کشتی‌گیر ژاپنی را مغلوب کرد. این کشتی‌گیر در دور بعد با نتیجه ۱۲ بر یک از سد حریف تاجیکستانی گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله نیز با ضربه فنی کشتی‌گیر قزاقستانی را شکست داد و فینالیست شد. هاشمی در این دیدار با نتیجه حریف ترکمنستانی را شکست داد و صاحب مدال طلا شد.

 

:این مطلب را به اشتراک بگذارید
کاربر گرامی، لطفا جهت ارسال دیدگاه خود به حساب کاربری خود وارد شوید و یا یک حساب کاربری ایجاد نمایید.