رسول خادم: برخی آزادکاران ماموریتشان در پاریس را به خوبی انجام ندادند

رئیس فدراسیون کشتی کشورمان گفت: ما چند کشتی‌گیر باتجربه در کشتی آزاد هم داشتیم که مأموریتشان را در مسابقات جهانب به‌خوبی انجام ندادند.


ko6ti.ir - رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی در مورد نتایج تیم‌های ملی کشتی در رقابت‌های جهانی فرانسه اظهار داشت: در کشتی فرنگی نتیجه رضایت‌بخشی را به‌دست آوردیم و تیم کم‌تجربه ما نایب‌قهرمان شد، البته نتیجه حاصله از این بابت ارزشمند است که به‌دلیل پایبندی بر مسابقات انتخابی، کشتی‌گیرانی که از دل این رقابت‌ها راهی رقابت‌های جهانی شدند، توانستند نتایج قابل قبولی را به‌دست آورند.

خادم ادامه داد: البته شاید اگر کمی بی‌تجربگی فرنگی‌کاران جوان اعزامی به این مسابقات نبود، می‌توانستیم به‌جای مدال برنز به مدال طلا برسیم، اما قطعاً در آینده‌ای نزدیک این امر نیز محقق می‌شود.

وی تصریح کرد: در این بین موفقیت فرنگی‌کاران و مدال‌آورانی همچون عبدولی، نوری و گرایی پشت حواشی کشتی آزاد، آنگونه که شایسته بود، دیده نشد. از مردم عزیز می‌خواهم دلاوری این قهرمانان در مسابقات جهانی فرانسه را فراموش نکنند.

رئیس فدراسیون کشتی در مورد عملکرد تیم ملی کشتی آزاد گفت: در این رقابت‌ها چهار نفر از کشتی‌گیرانمان برای اولین بار راهی رقابت‌های جهانی می‌شدند، اما ما چند کشتی‌گیر باتجربه هم داشتیم که مأموریتشان را به‌خوبی انجام ندادند، کنار آن کادر فنی هم نتوانست مدیریت کوچینگ را به‌خوبی انجام دهد و ما شانس کسب سه مدال در این اوزان را داشتیم که تنها طلای قهرمان خوبمان حسن یزدانی حاصل شد و دو مدال دیگر از دست رفت.

خادم تصریح کرد: پس از رقابت‌های جهانی بلافاصله شورای فنی جلسه گذاشت و ارزیابی خود را اعلام کرد. اما طبیعتاً، چون دو هفته دیگر باید در رقابت‌های داخل سالن آسیا در ترکمنستان شرکت می‌کردیم و کشتی‌گیران هم نیاز به یک فضای آرام برای حضور در این رقابت‌ها را داشتند، تصمیم بر آن شد که پس از این مسابقات تصمیمات نهایی در خصوص کادر فنی اتخاذ شود.

وی تأکید کرد: البته مردم ما می‌دانند در عین حالی که کادر فنی و کشتی‌گیران نتوانستند مأموریت خود را به‌خوبی انجام دهند، اما این واقعیت کشتی آزاد ما نیست. قطعاً در آینده‌ای نزدیک، تیم ملی کشتی آزاد محکم‌تر از قبل، باز خواهد گشت.

خادم در مورد برخی آزادکاران حاضر در رقابت‌های جهانی خاطرنشان کرد: مطمئناً ترمیمی را در مورد برخی از نفرات که استعداد و توانایی روانی و فنی لازم را برای حضور در مسابقات جهانی و بین المللی ندارند در تیم ملی انجام خواهیم داد و از جوانانی که از دل انتخابی بیرون آمده‌اند برای کسب موفقیت‌های آتی استفاده خواهد شد. با کمک خدا و برنامه‌ریزی لازم، به‌زودی جای خالی نفرات باتجربه و پرافتخار ما پر خواهد شد.

رئیس فدراسیون کشتی اظهار داشت: حدود پنج سال است که تلاش می‌کنیم انتخابی تیم ملی را به‌عنوان مبنای پوشیدن پیراهن تیم ملی قرار بدهیم و امسال با تمرکز بالا روی این امر حدود نود درصد از نفرات از دل این رقابت‌ها انتخاب شدند، اما بعضاً نفراتی که در این مسابقات اول شدند، روحیه و شرایط حضور برای میدان‌های جهانی را ندارند و به‌زبان ساده در رقابت‌های داخلی عملکرد خوبی دارند، اما در مصاف با حریفان خارجی نتایج مطلوبی را به‌دست نمی‌آورند، اما در این میان نفراتی هم هستند که در جنگ با رقبای خارجی روحیه مضاعفی می‌گیرند و دچار ترس و کم‌کاری نمی‌شوند. باید فرصت و زمان داد تا نفرات موجود به‌نوعی سرند شوند تا تیم ملی شاکله اصلی خود را پیدا کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: جا دارد بار دیگر از تمامی مردم عزیز تشکر می‌کنم، قطعاً اگر در این چند ساله کشتی ایران توانسته حرکت رو به جلویی داشته و به راه خود ادامه دهد، با حمایت و محبت مردم به‌عنوان حامیان اصلی خود بوده است و اگر فدراسیون این حجم سنگین فعالیت را اداره می‌کند با اتکاء به حمایت و محبت این مردم کشتی‌دوست بوده است. ما قدردان عشق و محبت مردم به ورزش ملی کشورشان هستیم.
 

منبع: خبرگزاری میزان
:این مطلب را به اشتراک بگذارید
کاربر گرامی، لطفا جهت ارسال دیدگاه خود به حساب کاربری خود وارد شوید و یا یک حساب کاربری ایجاد نمایید.