6 مدال طلا و 2 نقره حاصل کار تیم ملی کشتی فرنگی در بازی های داخل سالن آسیا

فرشاد بلفکه، پژمان پشتام، مهدی ابراهیمی، سامان عزیزی، امیرحسین حسینی و بهنام مهدی زاده صاحب مدال طلا و محسن حاجی پور و امین سوری صاحب مدال نقره رقابت های کشتی فرنگی بازی های داخل سالن آسیا در ترکمنستان شدند.


ko6ti.ir - رقابت های کشتی فرنگی پنجمین دوره بازی های داخل سالن آسیا امروز (سه شنبه) در شهر عشق آباد پایتخت کشور ترکمنستان برگزار شد و تیم ایران با اقتدار به 6 مدال طلا و 2 مدال نقره دست یافت.


نتایج کشتی گیران کشورمان در این مسابقات به شرح زیر است:
 

در وزن 59 کیلوگرم محسن حاجی پور در دور نخست اسلام جان بهرام اف از ازبکستان را با نتیجه 2 بر یک از پیش رو برداشت و در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر راچمات مباروک از اندونزی را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله و برای حضور در دیدار فینال با نتیجه 5 بر یک سیدیلا تازایف از ترکمنستان را شکست داد و راهی دیدار فینال شد. حاجی پور برای کسب مدال طلا مقابل کالی سلیمان اف از قرقیزستان با نتیجه یک بر 3 شکست خورد و صاحب مدال نقره شد.

 
در وزن 66 کیلوگرم امین سوری پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر احمد داهشان از اردن را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 2 بر 2 از سد یوای یاماتو از ژاپن گذشت و فینالیست شد.  وی عصر امروز و در دیدار فینال مقابل دانیار کالینوف از قزاقستان با نتیجه یک بر 2 باخت و به مدال نقره رسید.
 

در وزن 71 کیلوگرم فرشاد بلفکه در دور اول با نتیجه 4 بر یک روسلان تساریف قهرمان آسیا از قرقیزستان را شکست داد وی در دور دوم مقابل سیف اله سلطونشوخی از تاجیکستان با نتیجه 9 بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. بلفکه در این مرحله با نتیجه 4 بر یک آرام واردانیان از ازبکستان را شکست داد و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار نهایی با نتیجه 11 بر 2  علی سیهو از ترکمنستان را مغلوب کرد و صاحب مدال طلا شد.

 
در وزن 75 کیلوگرم پژمان پشتام در دور نخست با نتیجه 8 بر صفر محمد مچیک از لبنان را مغلوب کرد وی در دور دوم جفرسون ماناتاد از فیلیپین را با نتیجه 8 بر صفر شکست داد و در دور سوم با نتیجه 11 بر یک از سد هشمت اله مالیک خلیل از افغانستان گذشت و به مرحله نیمه نهایی رسید. پشتام در این مرحله با نتیجه 8 بر 4 تمرلان شادوکایف از قزاقستان را مغلوب کرد و فینالیست شد. وی در دیدار فینال با نتیجه 3 بر صفر ریدونگ ژانگ از چین را شکست داد و بعنوان قهرمانی و مدال طلا رسید.
 

در وزن 80 کیلوگرم مهدی ابراهیمی در دور نخست بانتیجه 3 بر 2 آسخات دلمحمداف دارنده مدال برنز آسیا از قزاقستان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله نوربک خاشیمبیکوف از ازبکستان را بانتیجه 7 بر صفر از پیش رو برداشت و فینالیست شد. ابراهیمی در دیدار فینال با نتیجه 3 بر 2 آتابک عزیزبیکوف از قرقیزستان را شکست داد و صاحب مدال طلا شد.

 
در وزن 85 کیلوگرم سامان عزیزی در دور اول با نتیجه 3 بر یک سگلدی آنایف از ترکمنستان را از پیش رو برداشت وی در دور دوم مقابل حسین موتسولوگوف از قزاقستان با نتیجه 7 بر یک به برتری رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه یک بر یک آزات بیشیبیکوف از قرقیزستان را مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال با نتیجه 4 بر یک از سد راویندر خاتری از هند گذشت و به مدال طلا دست یافت .
 
 در وزن 98 کیلوگرم امیرحسین حسینی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 8 بر یک اصلان کولیف از ترکمنستان را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله نارا یوتا از ژاپن را با نتیجه یک بر یک مغلوب کرد و به دیدار پایانی راه یافت. حسینی در دیدار فینال در مقابل اوزو دژوزوپبکوف از قرقیزستان با نتیجه 3 بر 2 به پیروزی رسید و مدال طلا را از آن خود کرد.
 
در وزن 130 کیلوگرم بهنام مهدی زاده در دور نخست با نتیجه 3 بر 2 نورماخان تینالیف دارنده مدال برنز جهان، قهرمان بازی های آسیایی و قهرمان آسیا از قزاقستان را مغلوب کرد وی در دور دوم نیز با نتیجه 7 بر 3 از سد ساتوشی کایزوکا از ژاپن گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. مهدی زاده در این دیدار مقابل کیانگ منگ از چین با نتیجه یک بر صفر پیروز شد و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال ناوین از کشور هند را با نتیجه 2 بر صفر شکست داد و صاحب مدال طلا شد.
 
 
رده بندی انفرادی این رقابت ها به شرح زیر است:
 
59 کیلوگرم: 1- کالی سلیمان اف (قرقیزستان) 2- محسن حاجی پور (ایران) 3- اسلام جان بهرام اف (ازبکستان) و آیدوس سلطانگالی (قزاقستان)
66 کیلوگرم: 1- دانیر کالینوف (قزاقستان) 2- امین سوری (ایران) 3- یو ای یاماتو (ژاپن) و المرات تاسمراداف (ازبکستان)
71 کیلوگرم: 1- فرشاد بلفکه (ایران9 2- علی سیهوف (ترکمنستان) 3- مصطفی حسینی (افغانستان) و آرام واردانیان (ازبکستان)
75 کیلوگرم: 1- پژمان پشتام (ایران) 2- رادونگ ژانگ (چین) 3- سینگ گورپرت (هند) و تامرلان شادوکایف (قزاقستان)
80 کیلوگرم: 1- مهدی ابراهیمی (ایران) 2- آتابک عزیزبکوف (قرقیزستان) 3- سهراب عبدالخایف (تاجیکستان) و آسخات دیلمحمداف (قزاقستان)
85 کیلوگرم: 1- سامان عزیزی (ایران) 2- راویندر خاتری (هند) 3- سیهازبردی اولیکوف (ترکمنستان) و حسین موتسولوگوف (قزاقستان)
98 کیلوگرم: 1- امیرحسین حسینی (ایران) 2- اوزور دژوزوپبکوف (قرقیزستان) 3- میرزامین صفراف (تاجیکستان) و یوتا نارا (ژاپن)
130 کیلوگرم: 1- بهنام مهدی زاده (ایران) 2- ناوین (هند) 3- نورماخان تینالیف (قزاقستان) و مومینجون عبداله یف (ازبکستان)
:این مطلب را به اشتراک بگذارید
کاربر گرامی، لطفا جهت ارسال دیدگاه خود به حساب کاربری خود وارد شوید و یا یک حساب کاربری ایجاد نمایید.