ناصر نوربخش: قوانین جدید از وزن کم‌کردن‌های ۱۰-۱۵ کیلویی جلوگیری می‌کند

مربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی با وزن‌کشی در صبح روز مسابقه مخالف بوده و می‌گوید: به‌نظرم اگر ساعت ۱۱ وزن‌کشی انجام و کشتی‌ها از ساعت ۱۴:۳۰ یا ۱۵ آغاز شود، خیلی بهتر است.


ko6ti.ir -  ناصر نوربخش در حاشیه پیکارهای کشتی گروه"الف" قهرمانی کشور در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تغییر قوانین کشتی، اظهار کرد: حداقل ۲۵ سال مربی و سرمربی رده‌های سنی تیم‌های مختلف هستم و در این دوران شاید بیش از ۱۰ بار قانون و مقررات تغییر کرده ولی این موضوع تأثیر منفی روی کیفیت کار کشتی‌گیرهای ما نگذاشته است.

وی ادامه داد: مربیان ایرانی سعی می‌کنند خودشان را با قوانین جدید تطبیق دهند و با توجه به تحصیلات، بار علمی و فنی، تغییر مقررات و قوانین نمی‌تواند مشکلی برای مربی‌های کشورمان ایجاد کند.

نوربخش یادآور شد: در کل تاریخ کشتی، سبک خاصی برای همیشه وجود نداشته و کشتی فرنگی با هر قانون جدیدی، سریع خودش را تطبیق داده و خیلی زود کشتی‌گیرهای ما در میادین مهم بین‌المللی افتخارآفرینی کرده‌اند.

این مربی لرستانی در ادامه گفت: وزن‌کشی در روز مسابقات یک مزیت دارد که از وزن کم‌کردن‌های ۱۰-۱۵ کیلویی جلوگیری می‌کند اما اینکه در صبح روز مسابقه باشد، مخالفم و به‌نظرم اگر ساعت ۱۱ تا ۱۱:۳۰ دقیقه وزن‌کشی انجام و کشتی‌ها از ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه تا ۱۵ آغاز شود، خیلی بهتر است.

وی که در رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی کشور مربی تیم تهران است، در این باره گفت: گروه"الف" بالاترین سطح کشتی کشور است و اکثر ملی‌پوشان، قهرمانان جهان، آسیا و... شرکت کرده‌اند و فقط تعداد محدودی از مدعیان پوشیدن دوبنده تیم ملی حضور ندارند.

نوربخش در پایان گفت: آرزو دارم که جوانان کشتی با تلاش خوب و مثبت همه‌جانبه؛ بحث تحصیل، ورزش، تمرین، قهرمانی و همه ابعاد مهم زندگی را به سرانجام مطلوب برسانند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
:این مطلب را به اشتراک بگذارید
کاربر گرامی، لطفا جهت ارسال دیدگاه خود به حساب کاربری خود وارد شوید و یا یک حساب کاربری ایجاد نمایید.