علیرضا حیدری: در کشتی پهلوانی باید مسابقات حرفه ای با جایزه بزرگ برگزار کنیم

رئیس فدراسیون جهانی کشتی پهلوانی می گوید دو هدف مشخص برای رشته دارد.


ko6ti.ir - علیرضا حیدری که نماینده فدراسیون در رقابت‌های گروه الف قهرمانی کشور بود، درباره این رقابت‌ها گفت: کشتی‌های زیادی ندیده‌ام که بخواهم نظر فنی بدهم اما نظم عمومی خوب بود.

وی درباره نامزدهای ریاست فدراسیون کـشتی اظهار کرد: با توجه به شرایطم نمی‌توانم اسم شخص خاصی را ببرم اما امیدوارم هرکسی رئیس شد، خوب کار کند و به نفع کشتی باشد.
حیدری درباره تمرین‌هایش در ورزش‌های مبارزه‌ای و شایعات فعالیت در آن بیان کرد: بیشتر برای سلامتی ورزش می‌کنم و شرایطم برای تمرین کشتی مناسب نیست و آسیب‌هایش زیاد است و چنین تمرین‌هایی مقداری استرسم را کم می‌کند اما برای مسابقه نیست، چون سنم بالا رفته است.
رئیس فدراسیون جهانی کشتی پهلوانی درباره برنامه‌ها برای ترویج این رشته گفت: رقابت‌ها را در سطح جهان و قاره‌ای پیگیری می‌کنیم و دو هدف مشخص داریم؛ کارهای آموزشی در سطح دنیا انجام دهیم تا افرادی که به کشتی پهلوانی می‌آیند از آزاد و فرنگی نباشند و با پهلوانی کشتی را شروع کرده باشند. هدف دوم که پیشنهاد خودم است، کشتی حرفه‌ای پهلوانی باشد و از حالت آماتوری خارج شود و ما آماتوری را به‌طور قاره‌ای و جهانی و بعد المپیکی پیگیری می‌کنیم اما بحث حرفه‌ای متفاوت است و تعداد نفرات کم و فقط کشتی‌گیران طراز اول می‌توانند شرکت کنند و جایزه‌های بزرگی دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
:این مطلب را به اشتراک بگذارید
کاربر گرامی، لطفا جهت ارسال دیدگاه خود به حساب کاربری خود وارد شوید و یا یک حساب کاربری ایجاد نمایید.