قادری: یزدانی دوست داشت در بازی‌های آسیایی کشتی بگیرد، از شورای فنی انتظار بیشتری داشتیم

نایب‌رئیس هیئت کشتی استان مازندران گفت: رضا یزدانی راضی به حضور در جام دیمیتری کرکین نبود و نظرش این بود به جامی که پیش از بازی‌های آسیایی برگزار می‌شد اعزام شود و بعد در جاکارتا کشتی بگیرد.


ko6ti.ir - سلمان قادری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی تسنیم، در مورد دلیل انصراف رضا یزدانی از حضور در جام دیمیتری کرکین روسیه اظهار داشت: خیلی در جریان این نیستم که چرا نمی‌خواهد در این تورنمنت کشتی بگیرد. نامه‌ای هم از او ندیدم که به هیئت استان بدهد. فقط فدراسیون کشتی از ما خواست پاسپورت رضا یزدانی را تحویل‌شان بدهیم، با او تماس گرفتم که در شرایط خوبی نبود و گفت نمی‌خواهد در این جام کشتی بگیرد.

وی ادامه داد: رضا یزدانی راضی به حضور در این تورنمنت نبود، البته او اعلام آمادگی کرده که دوباره کشتی بگیرد، اما نظرش این بود به جامی که پیش از بازی‌های آسیایی برگزار می‌شد اعزام شود و این آمادگی را هم داشت و خیلی هم دوست داشت که در بازی‌های آسیایی کشتی بگیرد.

رئیس هیئت کشتی شهرستان جویبار در مورد اینکه نمی‌شود یزدانی را بدون شرکت در یک تورنمنت بین‌المللی مستقیما به مسابقات جهانی برد، تصریح کرد: فدراسیون او را قبلا به عنوان کشتی‌گیر مدعو به اردو دعوت کرده بود و بعد هم حضور در یک جام بین‌المللی را برایش در نظر گرفت. ضمن اینکه او قبلا واقعا قصد شرکت در مسابقات مرحله نهایی انتخابی تیم ملی را داشت اما مسئله فوت مادربزرگش و همچنین پیشامدی که در تمرین رخ داد، باعث شد حدودا 10 روز از تمرین دور شود. در این سن و سال چنین اتفاقاتی مانع از رفتن روی تشک می‌شود و از نظر روحی و روانی هم وضعیت خوبی نداشت. امیدوارم خدا کمک کند و او به اوج آمادگی برسد و دوباره بتواند کشتی بگیرد. یزدانی کشتی‌گیر بی‌حاشیه و بااخلاق ما است. در این سال‌ها برای ایران افتخارآفرینی کرده،‌ البته خودش هم باید بخواهد که این مراحل سخت را طی کند و تمرینات منظمی داشته باشد.

قادری در مورد اینکه گفته می‌شود هیئت کشتی مازندران از فدراسیون کشتی به دلیل عدم اعزام ابراهیمی به بازی‌های آسیایی جاکارتا ناراحت است، گفت: این تصمیم شورای فنی بود. به هرحال همه می‌دانند که کشتی‌گیران مازندران همیشه در ایران سرآمد هستند و باید بهای بیشتری به این استان داده شود. حمایت غیرمنطقی نمی‌خواهیم، اما حرف‌مان این است که مازندران افتخارات زیادی برای کشتی ایران به دست آورده و وقتی گلیج را به خاطر شکست در تورنمنت بین‌المللی به جاکارتا نمی‌برند، این موضوع باید در مورد علیرضا کریمی هم رخ دهد. محمدجواد ابراهیمی توانست دو بار کریمی را شکست دهد و انصاف این بود او را اعزام می‌کردند. از شورای فنی انتظار داریم که در این خصوص منطقی‌تر تصمیم بگیرند،‌ خصوصا اینکه بزرگان کشتی آزاد عضو شورای فنی هستند. این درست نبود کریمی که دو بار به ابراهیمی باخته به بازی‌های آسیایی برود و ابراهیمی و گلیج به خانه بروند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
:این مطلب را به اشتراک بگذارید
کاربر گرامی، لطفا جهت ارسال دیدگاه خود به حساب کاربری خود وارد شوید و یا یک حساب کاربری ایجاد نمایید.