مسابقات کشتی پهلوانی بازی های جهانی عشایر امروز برگزار می شود

مسابقات کشتی پهلوانی سومین دوره بازی های جهانی عشایر عصر امروز(سه شنبه) با حضور کشتی گیرانی از 26 کشور دنیا در سالن مجموعه ورزشی چولپان آتا قرقیزستان برگزار می شود.


ko6ti.ir - در ادامه برنامه های فدراسیون کشتی ایران در راستای توسعه هرچه بیشتر کشتی پهلوانی در سطح دنیا این رشته در سومین دوره بازی های جهانی عشایر با حضور 48 کشتی گیر از 26 کشور دنیا از جمله کشورهای مطرحی همچون ایران، روسیه، گرجستان، قزاقستان، قرقیزستان، ازبکستان، ترکیه، اوکراین، لیتوانی، لهستان، ترکیه و مغولستان در سه وزن حضور دارند.
48 کشتی گیر شرکت کننده در سه وزن 70، 80 و +100 کیلوگرم از جمله محمد نادری، امید حسن تبار و جابر صادق زاده از کشورمان عصر امروز با هم به رقابت می پردازند تا نفرات برتر این مسابقات معرفی شوند.
با توجه به تشکیل کمیته مستقل کشتی پهلوانی زیرنظر "اتحادیه جهانی کشتی" و قرار گرفتن این رشته از کشتی های سنتی در برنامه های مدون اتحادیه مذکور، پس از برگزاری رقابت های اروپایی در صربستان و کلاس مربیگری و داوری در قاره آمریکا، و حضور در بازی های داخل سالن آسیا ( ایندورگیمز) در ترکمنستان و جام مدوید، حضور کشتی پهلوانی در بازی های عشایری جهان یک گام دیگر برای توسعه هرچه بیشتر این ورزش اصیل ایرانی در جهان محسوب می شود.

منبع: فدراسیون کشتی
:این مطلب را به اشتراک بگذارید
کاربر گرامی، لطفا جهت ارسال دیدگاه خود به حساب کاربری خود وارد شوید و یا یک حساب کاربری ایجاد نمایید.