بنا: شاید اصلا رییس بعدی کشتی مرا نخواهد

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: وزارت ورزش هر چه سریع‌تر تکلیف ریاست فدراسیون کشتی را با برگزاری انتخابات مشخص کند.


ko6ti.ir -  محمد بنا درباره آخرین وضعیت تیم ملی کشتی فرنگی گفت: ما تازه کار را شروع کرده‌ایم و یک سری شرایط برای ورود کشتی گیران به تیم ملی تعیین کردیم و فرایند انتخابی را در مرحله نخست از ۵ تا ۷ دی برگزار می‌کنیم تا نفرات حاضر در جام تختی مشخص شوند.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی با تاکید بر رعایت فرآیند انتخابی برای شناخت نفرات تیم ملی در رویدادهای مختلف خاطرنشان کرد: کاملا به فرایند انتخابی اعتقاد دارم و برای انتخاب نفرات تیم ملی کشتی گیران در رقابت انتخابی کشتی می‌گیرند و اگر به جمع‌بندی لازم نرسیدیم در رویدادهای بین‌المللی ارزیابی خواهند شد تا در نهایت بهترین‌ها را انتخاب کنیم. پس از جام تختی یکسری از کشتی‌گیران برای رقابت‌های قهرمانی آسیا انتخاب می‌شوند و اگر گره‌ای هم در انتخاب نفرات داشته باشیم به مسابقات بین‌المللی اعزام می‌شوند.

او درباره مشخص شدن دستیاران خود گفت: قطعا تا زمان برگزاری مسابقات انتخابی که پنجم دی ماه برگزار می‌شود کادر فنی مشخص خواهد شد. البته همان‌طور که اعلام کردم حضور جزینی و اسفندیاری‌فر در کادر فنی قطعی است و ۲ تا ۳ نفر دیگر نیز به کادر فنی اضافه خواهند شد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا هدف از حضور در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۹ بیش‌تر کسب مدال است یا سهمیه المپیک توکیو، گفت: تیم ملی در آسیایی قرقیزستان و جهانی مجارستان نتایج خوبی نگرفت اما آنچه که مسلم است در ابتدا وزارت ورزش باید هر چه سریع‌تر تکلیف ریاست فدراسیون را با برگزاری انتخابات مشخص کند. چرا که قطعا ادامه این بلاتکلیفی باعث ضربه به کشتی خواهد شد. هدف بلند مدت من موفقیت در المپیک توکیو است اما من نمی‌دانم فردا چه کسی قرار است رییس فدراسیون شود تا با خیال آسوده برنامه‌ریزی کنم. طلا گرفتن در جهان و المپیک خیلی سخت شده و اگر حمایت و برنامه‌ریزی لازم را نداشته باشیم نمی‌توانیم موفق شویم.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی افزود: مرحله اول برنامه‌ریزی من رقابت‌های آسیایی چین در اردیبهشت‌ماه است و بعد از آن جهانی قزاقستان پیش رو خواهیم داشت. مسابقات جهانی برای ما خیلی مهم است چرا که می‌توانیم بلیت رفتن به المپیک توکیو را بگیریم اما اگر تکلیف فدراسیون هر چه سریع‌تر مشخص نشود نمی‌توانیم برنامه‌ریزی بلند مدت داشته باشیم و این موضوع به عملکرد ما لطمه خواهد زد و طبیعتا با سختی خیلی بیش‌تری به المپیک می‌رسیم. در حال حاضر مشکل اصلی ما بلاتکلیفی فدراسیون است و وزارت باید هر چه سریع‌تر تکلیف فدراسیون را مشخص کند.

او خاطرنشان کرد: مثلا اگر رییس بعدی فدراسیون کشتی خدایی ناکرده کسی غیر از بنی تمیم شود شاید اصلا نخواهد با من همکاری کند و یا بگوید خط  کاری من این است و من شرایط او را قبول نکنم.

محمد بنا در پاسخ به این سوال که رییس بعدی فدراسیون چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟ گفت: برای من کشتی در اولویت است اما بنی‌تمیم تخصص کشتی را دارد و علاوه بر این که از جامعه کشتی است چندین سال در عرصه مدیریریتی فدراسیون حضور داشته و به خوبی با همه موارد و مشکلات آشنا است.

:این مطلب را به اشتراک بگذارید
کاربر گرامی، لطفا جهت ارسال دیدگاه خود به حساب کاربری خود وارد شوید و یا یک حساب کاربری ایجاد نمایید.